Måndagen den 25/4 är det dags för öppen workshop igen. Välkommen!

Ta med kamera/mobiltelefon/iPad att fotografera och filma med. Se till att det finns utrymme på minneskortet.

Under workshoparna kommer deltagarna att få göra övningar med kameran och så småningom göra sina egna filmer. Vi kommer också titta gemensamt på de filmer som deltagarna gör och prata om vad vi ser. Deltagarna kommer också uppmuntras att ta fram klipp från Youtube som de tycker är intressanta och så diskuterar vi dem gemensamt.

Workshoparna är öppna för personer mellan 0-100 år och det är gratis.

Vägbeskrivning
Spårvagn till Valand. Gå Vasagatan i riktning mot Vasaplatsen. Sväng till höger på Chalmersgatan, följ huset. Sväng höger in genom den öppna grinden. (Om du kommer till Storgatan har du gått för långt.) Du är nu inne på en innergård. Följ husväggen på vänster sida och vänta utanför dörr nr 2. Vi kommer ut och öppnar. Ring 0766-18 48 27 om du inte hittar eller inte kommer in.
Vi kommer vara i olika lokaler, alla ligger på entréplan.

Tiden som gäller är 16:00 – 17:30.

25/4 – Lokal 2070
2/5 – OBS!!! INGEN WORKSHOP
9/5 – OBS!!! INGEN WORKSHOP​
16/5 – Lokal 2070
23/5 – OBS!!! INGEN WORKSHOP
30/5 – Lokal 2070 – Avslutning

Varmt välkomna!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *